Galerie

Zhotovování protetických náhrad z metalokeramiky, kořenové nástavby a další

Metalokeramická korunka je tvořená vnitřním kovovým pláštěm, který je pokryt keramickou hmotou (ta odpovídá barvě zubu). Mechanická odolnost této korunky je vyhovující.

Implantáty, práce s implantačními systémy

Slouží k nahrazení jednotlivých zubů jako základ pod fixní nebo snímací protetiku. Toto řešení však není vhodné pro mladší 16 let, vážně nemocné pacienty a také pro lidi u kterých je nedostatek kvalitní kosti. Nedostatek zdravé kosti se dá řešit pomocí tzv. augmentace (zvětšení).

Výroba celokeramických korunek a můstků estetické fazety inlay, onlay – e-max press, ZrO2

Celokeramika, jak název napovídá, je tvořená pouze keramickou hmotou a má velmi přirozený vzhled díky lepší propustnosti světla. Díky svým charakteristickým znakům se nejčastěji používá ve frontálním úseku chrupu. Celkové vlastnosti tohoto materiálu jsou zatím nejblíže vlastnostem skutečného zubu. Jak pravý zub, tak keramika se teplem roztahují a chladem smršťují. Keramika je hypoalergenní a na rozdíl od metalokeramické korunky neoxiduje ani nezbarvuje dáseň. Moderní technologie zajišťují keramice vysokou pevnost. Avšak pro větší můstky (od 4 členů) je vhodnější jako základ použít zirkon.

Z termoplastické folie vyrábím následující výrobky:

nákusné dlahy proti bruxismu

nosiče na bělení

fixační dlahy (posicioner)

chrániče pro sportovce, silencor (proti chrápání)

dlahy pro fluoridaci a jako nosič léků

essexské dlahy.